Psychoterapia Certyfikat

Szkolenie Całościowe Systemowo-Psychodynamiczne. Podejście zintegrowane.

Wytrawnymi praktykami są raczej ci, którzy potrafią elastycznie korzystać z zaleceń technicznych, a także - gdy wymaga tego sytuacja kliniczna - postępować wbrew nim bądź wykraczać poza nie.
A. Ruth, P. Fonagy

Nowa edycja szkolenia 2018/2019 - zgłoszenia on-line od maja 2018

Aktualności w skrócie

Szanowni Państwo! Informujemny, iż od dnia 26.04.2017 istnieje możliwość zapisu na XIII edycję szkolenia (Szkolenie Całościowe Systemowo-Psychodynamiczne) przygotowującego do uzyskania […]

więcej »

Szanowni Państwo Zapraszamy bardzo serdecznie do udziału konferencji Problematyka utrat w terapii rodzin i par, która odbędzie się w Krakowie […]

więcej »

Szanowni Państwo! Informujemy, iż miejsce warsztatu prosesora Ei Asena Mentalizowanie przemocy w rodzinie i foromułowanie interwencji psychoterapeutycznych wobec rodzin zagrożonych […]

więcej »

Pragniemy rekomendować Państwu książkę wydaną w 2014 przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego autorów znakomitych badaczy i klinicystów Jona G. Allena, Petera […]

więcej »

Aktualności

Zmiana miejsca warsztatu profesora Asena, który odbędzie się 10 grudnia 2016 r.

20 listopada 2016

Szanowni Państwo!

Informujemy, iż miejsce warsztatu prosesora Ei Asena Mentalizowanie przemocy w rodzinie i foromułowanie interwencji psychoterapeutycznych wobec rodzin zagrożonych stosowaniem przemocy w relacjach, który odbędzie się 10 grudnia 2016 r. uległo zmianie.

Aktualne miejsce, w którym odbędzie się warsztat to Centrum Dydaktyczno-Kongresowe UJ CM, ul. Św. Łazarza 16, 31-530 Kraków.

Zapraszamy na podstronę poświęconą warsztatowi, na której znajdą Państwo wszystkie szczegółowe informacje związane z warsztatem.

Rekomendowane pozycje książkowe

21 października 2014

Pragniemy rekomendować Państwu książkę wydaną w 2014 przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego autorów znakomitych badaczy i klinicystów Jona G. Allena, Petera Fonagya i Anthony’ego Batemana. Zapoznaje nas ona z koncepcją mentalizowania, która wyjaśnia istotne zjawiska zachodzące w procesie rozwoju psychicznego człowieka, będąc pomostem pomiędzy teoriami psychoanalitycznymi, badaniami nad rozwojem małego dziecka i danymi wniesionymi przez neuronaukę. Co więcej, pokazuje ona, iż mentalizowanie jest rdzeniem skutecznych oddziaływań terapeutycznych niezależnie od tego, czy dokonuje się ono w ramach podejścia psychoanalitycznego, poznawczego, interpersonalnego, czy systemowego, niezależnie od tego, czy pracujemy z dziećmi, osobami dorosłymi, rodzinami, czy też parami. To odniesienie teorii i badań do praktyki klinicznej terapeuty jest szczególnie wartościową i inspirującą częścią pracy.

Rekomendowane pozycje książkowe

21 października 2014

Osoby zainteresowane problematyką zaburzeń odżywania z zadowoleniem powinny przyjąć ukazanie się dwóch pozycji, wydanych przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, które podejmują różne aspekty tych złożonych i wieloaspektowych zaburzeń.

Pierwsza z nich to praca Christophera G. Fairburna Jak pokonać objadanie się, profesora psychiatrii na Uniwersytecie Oksfordzkim, który od lat kieruje Centre for Research on Eating Disorders at Oxford (CREDO). Prezentuje ona program samopomocy, które mogą pomóc w pozbyciu się niezdrowych zwyczajów.

Druga książka to: Kultura, ciało, (nie)jedzenie. Terapia. Perspektywa narracyjno-konstrukcjonistyczna w zaburzeniach odżywiania, autorstwa Barbary Józefik. Poszarza ona perspektywę rozumienia zaburzeń odżywania wskazując na aspekty kulturowe związane z dyskursami ciała i jedzenia a zarazem odwołuje się do tych doświadczeń klinicznych w leczeniu anoreksji psychicznej praktykowanych w Ambulatorium Terapii Rodzin, które bazują na podejściu narracyjnym.